Chlebek turecki

  • średnica ok 26 cm
  • wysokość ok 5 cm
  • waga około 500g
  • pakowane po 2 sztuki

Chlebek Turecki 

Chlebek turecki, który jest wypiekany w tradycyjnym piecu piekarniczym, jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wypieków w Turcji. Jest to rodzaj pieczywa, które jest chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku i ma charakterystyczną kształt kolisty.

Proces produkcji chlebka tureckiego zaczyna się od przygotowania ciasta, które składa się z mąki, wody, drożdży i soli. Ciasto jest następnie wyrabiane, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Po wyrobieniu ciasto jest pozostawiane na pewien czas, aby podwoiło swoją objętość.

Następnie z ciasta  formuje się chlebek, jest delikatnie uderzany na stole, aby usunąć nadmiar powietrza z ciasta i nadać mu jednolity kształt.

Chlebki są wypiekane na wysokiej temperaturze. Piec emituje intensywne ciepło, które sprawia, że chlebek szybko rośnie i nabiera chrupiącej skórki.

Po upieczeniu chlebek jest wyjmowany z pieca, aby ostygł i zahartował.

Chlebek turecki z tradycyjnego pieca piekarniczego jest gotowy do spożycia. Jest najsmaczniejszy, kiedy jest ciepły i świeży. Może być podawany jako dodatek do różnych dań, takich jak kebaby, sałatki czy zupy. Jest to nieodłączny element tureckiego doświadczenia kulinarnej podróży.

Składniki: mąka pszenna, woda, drożdże, tłuszcz roślinny, sól; (w zakładzie do produkcji wykorzystywane są jajka w proszku oraz sezam)

Wartość odżywcza: na 100 gram produktu

Wartość energetyczna [kJ] 964

Wartość energetyczna [kcal] 228

Tłuszcze [g] 1,9 – w tym kwasy tłuszczowe nasycone [g] 0,5

Węglowodany [g] 42,3 – w tym cukry [g] 1,4

Białka [g] 8,6

Sól [g] 0,8

Należy spożyć w ciągu:

  • 3 dni od daty produkcji – produkt świeży
  • 30 dni od daty produkcji – produkt zamrożony

Temperatura przechowywania:

  • od +18stC do +22stC – produkt świeży
  • od -18stC do -5stC – produkt zamrożony

KontaktzPiekarnia Drobnica                                         chlebek turecki dobre pieczywo dobra bułka polska piekarnia pieczywo rzemieślnicze dla gastronomii gastronomia